راه اندازی کلینیک درد سالمندان

اکتبر 6, 2015 توسط

راه اندازی کلینیک درد سالمندان

 

 

 

 

1422892663-57436-2

 

 

باید بدانیم که پیری مشکل دشوار  و پیچیده ای نیست  و همانند مراحل گذشته زندگی ، هم لذت و هم رنج  و سختی دارد . نباید به سالخوردگان به چشم افراد بیچاره ، ناتوان و بیکار نگاه کرد   و نباید حق لذت بردن را از آنان سلب نمود . چه بسا همین باورها و اندیشه های نادرست درمورد پیری منشا بیشتر مشکلات آنها باشد و حتی آنان را به قبول این باورهای نادرست درباره خود وا دارد که باید از عرصه های زندگی کنار گذاشته شوند .

باتوجه به اینکه بهبود شرایط زندگی و افزایش طول عمر ، پدیده سالمندی را در جوامع بدنبال داشته است ، افزایش جمعیت سالمندان یکی از مهمترین چالش های اقتصادی، اجتماعی وبهداشتی در قرن بیست و یکم به شمار می رود . بنابراین باید در جهت  هر چه بیشتر بهبود کیفیت زندگی و سلامت روان در پیری ، گام برداشت. سلامت روان و کیفیت زندگی در کهنسالی نیز در گرو سلامت جسم است .

مدیریت درد مزمن در سالمندان یکی از ضرورت های ارتقای کیفیت زندگی آنان بشمار می رود . اگرچه در حال حاضر درمان درد مزمن در سالمندان شدیدا به اقدامات دارویی متکی است ، اما محدودیت های استفاده از درمانهای دارویی بدلیل آسیب پذیرتر بودن  این گروه از بیماران ، موجب تامل و بازنگری در زمینه اقدامات درمانی دردهای مزمن صورت گرفته است.

کلینیک درد سالمندان پردیس ، برای نخستین بار درشهر تهران راه اندازی شد.  امید است با ارائه راهکارهای درمانی نوین و کم هزینه در این کلینیک ، بتوان در جهت مدیریت درد و بهبود کیفیت زندگی این عزیزان اقدام موثر بعمل آید.

 

 

نوشته های مرتبط

برچسب ها

به اشتراک بگذارید