نشستنی که درد زانو را افزایش می دهد !

نشستنی که درد زانو را افزایش می دهد !

 

یک جراح استخوان و مفاصل گفت:عادتهای بد در نشستن مثل چهار زانو یا دو زانو آن هم به مدت طولانی از دلایل افزایش درد در مفصل زانو است که به صورت درد به هنگام راه افتادن و در حین نشست و برخاست، بروز می‌کند.

آرش شرافت وزیری در گفت‌وگو با فارس، گفت: زانو از مفاصل مهم بدن و اصلی ترین مفصل تحمل کننده وزن است به همین دلیل بروز دردهخای مفصلی در این عضو باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: علل درد در زانو در سنین مختلف می‌تواند منشا متفاوتی داشته باشد. در سنین بالای 50 سال معمولا درد زانو ناشی از آرتروز است در حالی که در سنین جوانی و نوجوانی علل متنوع دیگری عامل درد زانو است.

این جراح استخوان و مفاصل با اشاره به اینکه نباید تومورهای اطراف زانو را در تمام سنین فراموش کرد گفت:بعضی از انواع زانودردها که در سنین جوانی رخ می دهد بدون سابقه ضربه و آسیب است و آزمایشات رادیولوژی نیز زانو ساختمانی سالم و طبیعی دارد.

وی تصریح کرد:اما این افراد احساس درد را پشت کشکک زانو دارند و مدتها از درد زانو خصوصا به هنگام راه افتادن و در حین نشت و برخاست شکایت دارند و بارها به پزشک هم مراجعه می‌کنند.

شرافت وزیری ادامه داد:در بروز این درد اختلالاتی مانند زانوهای پرانتزی، زانوهای ضربدری، اختلال کف پای صاف، عادتهای بد در نشستن مثل چهارزانو یا دو زانو نشستن طولانی،اختلالات تغذیه ای که باعث کمبود کلسیم یا ویتامین D می‌شوند می‌توانند زمینه را برای ایجاد آن مساعدتر کنند.

عضو انجمن جهانی آسیب‌های ورزشی گفت: از آنجایی که دردهای اطراف زانو علل متعددی دارند، باید ابتدا تمام عوامل توسط پزشک ارتوپد و از طریق بررسیهای رادیولوژیک مناسب بررسی شوند.


وی افزود: با این وجود راههای مانند کاهش وزن،پرهیز از عادات بد نشستن مثل چهار زانو و دو زانو،تغذیه مناسب که مصرف لبنیات را شامل می شود می توانند در کاهش درد زانو در سنین جوانی کمک کنند.

سایت میگنا