دلایل سردردهای صبحگاهی و شبانه

دلایل سردردهای صبحگاهی و شبانه

 

گاهی ممکن است به علت یک استرس یا شب نخوابیدن و خستگی این سردرد‌ها خود نمائی کند، همینطور گاهی بعضی از دارو‌ها هستند که مثلا بیمار شب موقع خواب آن دارو را می‌خورد، ولی این دارو در نیمه شب و اوایل صبح فردا را از خواب بیدار می‌کند.

دکتر محمدرضا معتمد متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب و عضو هیئت دانشگاه علوم پزشکی ایرانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص رابطه سردردهای صبح گاهی با تومور مغزی گفت: تومورهای مغزی علائم مختلفی دارند که یکی از این علائم هم می‌تواند سردردهایی که معمولا نصفه های شب یا اوایل صبح فرد را از خواب بیدار کند، باشد ولی این جزء علائم نادرست است.

وی اظهار داشت: این سردرد‌ها علت‌های دیگری نیز دارد، گاهی سردردهای می‌گرنی هم می‌تواند در اوایل صبح شروع شود.


وی در ادامه گفت: سردردهای تنشی، سردردهایی که سینوزیت و عفونتهای مغزی و سینوس‌ها علت آن است نیز می‌تواند در این زمان سراغ بیمار بیاید.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: بنابراین سر دردی که در صبح شروع می‌شود به تنهایی به این معنی نیست که علامتی از تومور مغزی است گرچه تومورهای مغزی یکی از علائمش در بعضی موارد ممکن است سردردهایی باشد که نصفه‌های شب و اوایل صبح فرد را از خواب بیدار کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر سردردی به تازگی شروع شده باشد و فرد سابقه آن را نداشته باشد احتیاج به بررسی بیشتری دارد.

وی در پایان گفت: گاهی ممکن است به علت یک استرس یا شب نخوابیدن و خستگی این سردرد‌ها خود نمائی کند، همینطور گاهی بعضی از دارو‌ها هستند که مثلا بیمار شب موقع خواب آن دارو را می‌خورد، ولی این دارو در نیمه شب و اوایل صبح فردا را از خواب بیدار می‌کند.

منبع : سایت میگنا